Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 


 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Największa Organizacja Inwestorska w Polsce

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) jest największą Organizacją Inwestorską w Polsce, działającą już od 1999 roku. Od 2001 roku jest członkiem europejskiej organizacji inwestorskiej Euroshareholders. Stowarzyszenie od momentu pojawienia się na rynku podejmuje szereg działań mających na celu ochronę i pomoc inwestorom, między innymi przez interwencje w ich imieniu i interesie. Poprzez liczne szkolenia i konferencje (m.in. Konferencja WallStreet, Szkolenia Akademia Tworzenia Kapitału, Konferencja "Profesjonalny Inwestor", Czasopismo "Akcjonariusz") stara się edukować inwestorów, aby ich efektywność inwestycyjna stale rosła. Uczestnictwo w projektach edukacyjnych jest gwarancją zdobywania praktycznej i teoretycznej wiedzy z dziedziny rynku kapitałowego. Ponadto jest to doskonała okazja do bezpośredniej wymiany wiedzy i poglądów z innymi uczestnikami rynku. Organizowane przez SII spotkania to w wielu przypadkach największe tego typu imprezy w Polsce.

W 2005 roku Stowarzyszenie stworzyło własny dział analityczny, który nieprzerwanie ewoluuje. Współpracownikami SII są czołowi analitycy giełdowi (m.in. Piotr Kuczyński, Piotr Cieślak), dzięki czemu paleta analiz i raportów obfituje w cenne informacje dotyczące spółek giełdowych, debiutantów, surowców, makroekonomii, analiz polskich oraz światowych indeksów giełdowych.

W ramach działu Interwencji Stowarzyszenie reprezentuje inwestorów podczas Walnych Zgromadzeń spółek giełdowych, a Członkom zapewnia pomoc prawną i analityczną na najwyższym poziomie. Inną korzyścią wynikającą z przynależności do SII jest możliwość skorzystania z szerokiej palety zniżek na usługi oraz produkty giełdowe. W rocznicę swoich 10. urodzin zrzesza już ponad 5500 Członków, liczba ta z tygodnia na tydzień stale się powiększa z racji nieprzerwanego zapotrzebowania na fachową wiedze dotyczącą zagadnień rynku kapitałowego.

Strona Internetowa Stowarzyszenia www.sii.org.pl .