Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE

Artykuły

NOWA STRONA COMPETITIVE SKILLS.COM
2018-01-09
»
Grywalizacja czy gra szkoleniowa?
2015-12-14
Nauczanie oparte na grach kreuje popularny trend w rozwoju nowoczesnych korporacji. »
MLearning na topie
2015-11-30
mLearning jest przyszłością zdalnego nauczania. »
Człowiek - orkiestra. HR- owiec XXI wieku
2014-12-04
Ekspert od budowania wizerunku, wyrozumiały psycholog, znawca finansów i zorganizowany manager. Kim jest współczesny HR-owiec? »
Motywacja jako podstawa skutecznego zarządzania ludźmi
2013-04-22
Bez względu na to w jakiej branży działamy i iloma pracownikami zarządzamy, spotykamy się z brakiem motywacji do wykonywania pracy zawodowej. »
Grywalizacja w zarządzaniu pracownikami, którzy nie potrafią dobrze wykorzystać swojego czasu
2013-04-16
Zarządzanie pracownikami, którzy nie umieją dobrze wykorzystać swojego czasu, nie polega na zarządzaniu ich czasem, ale na zaoferowaniu im pomocy w walce z ich problemami. »
Burza mózgów – skuteczna grywalizacja na zasadach sprzed lat
2013-04-15
Choć słowo „grywalizacja” wciąż jeszcze traktowane jest jako neologizm, w rzeczywistości procesy grywalizacyjne efektywnie funkcjonują w naszym życiu od dawien dawna. »
Satysfakcja i zaangażowanie pracowników źródłem sukcesu firmy – Model Hasketta
2013-04-08
O tym, że pracownicy są największym kapitałem, jakie posiada każde przedsiębiorstwo nie trzeba dziś już nikogo przekonywać. »
Grywalizacja w poszukiwaniu talentów...
2012-12-11
Grywalizacja w biznesie (enterprise gamification) służy głównie aktywizacji, motywacji ludzi do działania, ukierunkowanego na realizację zadań, celów działu, sektora, firmy. »
Jak skłonić pracownika do myślenia?
2012-12-07
Myślenie jest wyższą formą poznawania świata. Podczas, gdy spostrzeganie jest prostym procesem, podczas którego pracownik przyswaja sobie wszelkie informacje bezpośrednio napływające z otoczenia, myślenie polega na przetwarzaniu tych informacji w nowe. »
Grywalizacja - odpowiedź na rosnącą konkurencję
2012-12-05
Wejście na rynek i dynamiczny rozwój grywalizacji spowodowany jest wieloma czynnikami. Jednym z nich jest niewątpliwie konieczność poszukiwania przez firmy nowych przewag konkurencyjnych. »
Czym są neurony lustrzane?
2011-07-19
Neurony lustrzane są to grupy komórek nerwowych, które aktywują się w momencie wykonywania przez nas czynności, ale także w sytuacji, gdy tylko obserwujemy wykonywanie czynności przez innych. »
Rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna oto jest pytanie...
2011-04-15
Każda firma w przededniu rekrutacji pracowników musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy skierować swoją ofertę na rynek pracy czy też radzić sobie własnymi siłami i wewnętrznym awansowaniem dotychczasowych pracowników. »
Coraz więcej firm oferuje zwalnianym pracownikom pomoc w poszukiwaniu nowej pracy?
2011-04-14
Zorganizowany outplacement w sytuacji zwolnień grupowych odgrywa zasadniczą rolę. Po pierwsze uświadamia ludziom paradoks ich zwolnienia – jesteś dobry, ale musisz od nas odejść (z przyczyn niezależnych od ciebie), jednak ze względu na to, że jesteś dobry, chcemy Ci pomóc w znalezieniu nowej ciekawej pracy, w której będziesz mógł się dalej rozwijać i realizować swoje cele zawodowe. »
Pochwal Pracownika!
2008-07-23
Chwalenie Pracownika jest ta samo ważne jak inne metody wynagradzania, a nawet bywa ważniejsze. Poczucie wartości i przydatności zawodowej zwykle motywuje do działania, karanie - bywa, że wywoła odwrotny efekt. »
Boska osobowość menedżera
2008-05-13
Ludzie bardziej dociekliwi już od zarania dziejów zastanawiali się nad tym, dlaczego istoty ludzkie są tak różne. Przyczyny tych odmienności były interpretowane rozmaicie. Proponowano dla nich wiele rozwiązań. Powstało wiele teorii osobowości charakteryzujących ludzi. »
Czy opłaca się być kreatywnym?
2008-04-16
Zmieniasz pracę. Już w pierwszych dniach dostrzegasz w nowej firmie mnóstwo rzeczy, które warto by usprawnić, ulepszyć, zmienić. Zanim jednak zgłosisz swoje pomysły, zastanów się, czy warto. »
Zmiana pracy - konieczność czy szansa?
2008-04-01
Coraz częściej słyszymy, że obecnie rynek pracy jest rynkiem pracownika, że to właśnie pracownik jest rozchwytywany przez pracodawców i zarzucany zewsząd ofertami pracy. Jeśli więc wciąż otrzymujemy ciekawsze i konkurencyjne oferty pracy, chętnie zmieniamy firmy i powierzamy się nowej funkcji. Czy rzeczywiście tak jest? »
Równouprawnienie w pracy - prawda czy fikcja?
2008-03-26
Ustawodawstwo antydyskryminacyjne w Unii Europejskiej, które stanowi jeden z najbardziej obszernych zbiorów przepisów na świecie, jest powodem do powstawania twierdzeń, że w obecnej Europie nie mamy do czynienia z dyskryminacją w środowisku pracy. »
Walka ze stresem - cichym destruktorem
2008-03-20
Badania naukowe dowiodły, że wydatki energetyczne menedżerów są analogiczne do wydatków energetycznych sportowców. Szkopuł tkwi w tym, że sportowcy muszą obowiązkowo uczestniczyć w programie odnowy psychofizycznej. Tymczasem poddawani długotrwałemu stresowi menadżerowie, niestety muszą liczyć sami na siebie. »
Polskie firmy będą mogły zatrudniać pracowników zza wschodniej granicy nawet na 6 miesięcy
2008-02-04
Minister Pracy i Polityki Społecznej podpisała bowiem 29 stycznia 2008 r. kolejne rozporządzenie, zmieniające rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców, bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. »
Jak stymulować kreatywność w organizacji?
2008-02-04
Kreatywność i innowacyjność stały się ostatnio ważnymi celami, do których dąży większość organizacji. W dobie rynku, na którym mamy tak wiele niezwykle podobnych do siebie produktów, umiejętność stworzenia czegoś nietypowego, oryginalnego stała się niezwykle cenna. »
Znaleźć tę odpowiednią osobę ...
2008-01-15
Dlaczego jest tak trudno znaleźć odpowiednią osobę, choć wydawałoby się, że jest tylu chętnych? »
Jak powiedzieć pracownikowi o zwolnieniu
2008-01-14
Przekazanie pracownikowi informacji o zwolnieniu lub przeniesieniu na niższe stanowisko są tematami należącymi do grupy tematów trudnych. Dlatego też do przeprowadzenia takiej rozmowy, jak do każdej trudnej rozmowy należy odpowiednio się przygotować. »
Czy ocenianie pracowników powinno być powiązane z gratyfikacją finansową cz też nie?
2008-01-14
Problem powiązania wyników ocen z ustaleniem poziomu gratyfikacji finansowej budzi wiele wątpliwości wśród osób zajmujących się zarządzaniem kadrami. »
Przyjęcie nowego pracownika do pracy w organizacji
2007-12-19
Staranny dobór personelu jest kluczem do sukcesu w zarządzaniu przedsiębiorstwem, gdyż właśnie od właściwego doboru pracowników zależy, jakimi zasobami ludzkimi dysponuje organizacja, jakie będą możliwości ich doskonalenia i rozwoju, poprawy efektywności pracy. »
Jakie działania podejmują działy HR, aby zniwelować negatywny wpływ zmian na rynku pracy?
2007-12-10
W październiku 2007, KPMG przeprowadziło po raz drugi (wcześniej w październiku 2006) badanie, pokazujące wpływ sytuacji na rynku pracy na przedsiębiorstwa funkcjonujące w Polsce. »
Kształcenie ustawiczne – odpowiedź na wyzwania przyszłości
2007-11-06
Od wielu pokoleń rozwojowi naszej cywilizacji towarzyszą potrzeby rozwoju jednostki oraz społeczeństwa. Jednakże idea kształcenia ustawicznego w ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia i coraz bardziej w nieporównywanie większej skali wcielana jest w życie. »
Polski Inżynier nie chce jechać do Niemiec
2007-11-05
Według sondy opublikowanej w portalu Banku Danych o Inżynierach www.bdi.com.pl na wyjazd do pracy w Niemczech zdecydowałoby się niecałe 7% inżynierów, którzy wzięli udział w głosowaniu. Jest to ostatni wynik spośród krajów, o które pytano. »
Staże na wysokim szczeblu
2007-11-05
Chcesz robić karierę w instytucjach Unii Europejskiej, polskich placówkach zagranicznych czy organizacjach międzynarodowych? W czasie studiów i tuż po nich możesz zetknąć się z "wielkim światem dyplomacji"! »
Dlaczego nie przez Internet?
2007-10-26
Ania skończyła w tym roku studia, teraz czekała ją pierwsza w życiu przygoda pod tytułem „szukanie wymarzonej pracy”. W pasek wyszukiwarki wpisała hasło „oferty pracy”… »
Po co wdrażać system ocen okresowych w firmie?
2007-10-17
Z tym problemem boryka się nie jedna Nowoczesna firma. Przedstawiciele działów HR za wszelką cenę próbują projektować i wdrażać coraz to nowe rozwiązania do prowadzonej polityki kadrowej w firmie. Ich pomysły mają jednak nie tylko otwartych na proponowane przez nich zmiany zwolenników, ale także całą rzeszę zbuntowanych przeciwników. »
Najpopularniejsze style zarządzania Polskich szefów
2007-10-12
Jak nie trudno zauważyć w polskich firmach spotyka się różnych ludzi, więc także różnych szefów, a co za tym idzie zróżnicowane style zarządzania. »
Modele rozwoju kariery
2007-10-11
Pogoń za karierą bywa trudna lecz nie każdy potrafi osiągnąć zamierzone cele. Panuje powszechne przekonanie, że najbardziej znaczące stadia rozwoju człowieka, jak wzrastanie, wejście w świat pracy mają największy wpływ na to, jak rozwinie się jego kariera w latach późniejszych. »
W jaki sposób skutecznie motywować pracowników? Wskazówki dla menedżera
2007-09-26
O motywacji pracowników mówi i pisze się wiele. W literaturze przedmiotu można się spotkać z wieloma sposobami motywowania, które można wykorzystywać w zależności od kontekstu sytuacji i możliwości firmy. »
Profesjonalny coach, czyli kto?
2007-09-24
W ostatnim czasie bardzo popularną formą wsparcia rozwoju pracowników stał się coaching. Często słyszymy o coachach, ale czy wiemy dokładnie czym taka osoba się zajmuje? »
Czy każda firma potrzebuje system CRM?
2007-09-24
Od conajmniej dwóch lat, do większości polskich firm, dochodzą z wielu stron, informacje nt. nowego, cudownego środka na wszelkie problemy i bolączki. Tym panaceum mają być systemy informatyczne tzw. klasy CRM (Customer Relationship Management, czyli zarządzanie relacjami z klientami). »
W jaki sposób przygotować się do negocjacji?
2007-09-24
Każdy, kto kiedykolwiek prowadził negocjacje, wie jak trudna bywa ta sztuka. Bywa tak, że od negocjacji zależy sukces naszego interesu, czy warto w takim przypadku ryzykować? »
Jak zarządzać stresem w firmie?
2007-09-24
Stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Może być pozytywny (eustres), wówczas staje się źródłem motywacji i dążenia. Najczęściej jednak kojarzy się negatywnie (dystres) jako przeszkoda paraliżująca działanie. »
Odwlekanie, przekładanie - a może tym razem zrób to od razu!
2007-09-20
W natłoku zadań i obowiązków, każdy z nas ma czasem taki moment, w którym już samo myślenie o wykonaniu czegoś paraliżuje nas, skutecznie odbierając siłę do zmierzenia się z najprostszym nawet zadaniem. »
Programy rozwoju pracowników
2007-09-20
Każda solidna firma powinna dbać o rozwój swoich pracowników. Szanse na wzrost i sukces firmy są ściśle powiązane z potencjałem rozwojowym pracowników. »
Sztuka przekonywania
2007-09-14
Każdego dnia próbujemy przekonać innych do swojego zdania, pomysłu, swojej racji. Sztuka przekonywania jest zatem codziennym elementem naszej komunikacji. Czy można się jej nauczyć? »
Zarządzanie konfliktem
2007-09-14
Zarządzanie konfliktem należy do zwykłych, codziennych obowiązków menedżera. »
Benchmarking
2007-08-29
Wielu menedżerów w swojej pracy stosuje technikę benchmarkingu, dla niektórych osób termin ten jest nadal obcy. Przyjrzyjmy się zatem podstawowym założeniom tej koncepcji. »
W jaki sposób profesjonalnie przeprowadzić rozmowę oceniającą?
2007-08-24
Istotą oceny pracownika jest umiejętnie przeprowadzona rozmowa oceniająca. To właśnie od niej zależą rezultaty całego procesu oceny. »
Lekarzy jak na lekarstwo - Hipokrates na walizkach
2007-08-21
Od niedawna obserwowalna jest pozytywna zmiana na rynku pracy, który z rynku pracodawcy zmienia się na rynek pracobiorcy. »
Człowiek w środowisku pracy
2007-08-03
Problem człowieka w środowisku pracy jest przedmiotem zainteresowania wielu dyscyplin naukowych, takich jak ekonomia, socjologia, psychologia, pedagogika, filozofia, czy prawo. »
Prezentacja w biznesie - jedna z form komunikacji menedżera
2007-07-19
Prezentacja jest szczególnym rodzajem wystąpień biznesowych. Jest elementem niezbędnym w pracy każdego menedżera. »
Spotkanie z Klientem - aranżacja miejsca rozmowy
2007-07-19
Niezwykle istotną sprawą dla sprawnego przebiegu rozmowy z klientem, kandydatem do pracy, współpracownikiem, czy kimkolwiek innym ma sposób siedzenia względem siebie. »
Temperament w pracy
2007-07-19
Zdarza się, że kandydat spełnia wszystkie określone w profilu wymagania, a jednak coś nam nie pasuje. Niektórzy mówią, że to „chemia”, czyli po prostu niezdefiniowane „coś”, co nie pozwala nam na pozytywne rozpatrzenie kandydatury konkretnej osoby. »
Edukacja osób niepełnosprawnych
2007-07-17
Ostatnio często spotykamy się z zachęcaniem do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wskazywane są nam realne korzyści płynące z faktu posiadania w swoich kadrach pracowników niepełnosprawnych. »
Urlop macierzyński - kiedy i w jakim wymiarze?
2007-07-04
Wymiar urlopu macierzyńskiego zależy od tego, czy pracownica urodziła pierwsze, czy kolejne dziecko oraz, od urodzenia jednego lub wielu dzieci przy jednym porodzie. »
Urlop bezpłatny - kiedy i komu się należy?
2007-07-04
Każdy pracownik, zatrudniony u pracodawcy ma prawo wystąpić o udzielenie mu urlopu bezpłatnego. Urlopu takiego pracodawca może udzielić na pisemny wniosek pracownika. »
Ewaluacja szkoleń metodą D. Kirkpatricka
2007-06-25
Coraz częściej firmy szkoleniowe posługują się oceną efektywności szkolenia za pomocą metody stworzonej przez Donada L. Kirkparticka. Na czym polega ta metoda? »
„Job-sharing” – elastyczna forma zatrudnienia
2007-06-22
W obliczu ciągłych zmian warunków ekonomiczno-gospodarczych pracodawcy coraz częściej korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Trudności ze znalezieniem odpowiedniego pracownika, koszty związane z zatrudnieniem coraz częściej determinują wybory pracodawców i skłaniają ich do poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie zatrudnienia. »
Firmowy savoir-vivre. Co wypada, a czego nie wypada w kontaktach biznesowych
2007-06-21
Co wypada, a czego nie wypada w biznesie, często budzi spory i kontrowersje. Okazuje się, że w większości przypadków menedżerowie w swoim codziennym postępowaniu bardziej kierują się intuicją niż zasadami savoir-vivre. »
Około 80% osób pytanych wprost, czy są zadowolone z pracy, odpowiada że tak
2007-06-16
Coraz więcej pracodawców decyduje się przeprowadzać badanie satysfakcji swoich pracowników. Dzieje się tak głównie ze względu na uświadomienie bezpośredniej zależności wyników pracy od zadowolenia pracowników. »
Jak skutecznie przeprowadzić wywiad zawodowy?
2007-06-14
Wywiad zawodowy jest bardzo ważnym elementem profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem do pracy. Jest to świadomie i celowo kierowany przez osobę rekrutującą dialog, umożliwiający zdobycie istotnych informacji o kandydacie. »
Telepraca - praca na odległość
2007-06-13
Telepraca staje się pomału jedną z najbardziej powszechnych form zatrudniania pracowników. Dla pracodawców stwarza możliwość redukcji kosztów tradycyjnego zatrudnienia, dla pracowników staje się szansą na aktywność zawodową. »
Zarządzanie czasem - tego się można nauczyć
2007-06-06
Czas to dobro bezcenne! Obecnie mamy ogromny popyt na czas. Wciąż nam go brakuje, a niestety nie jesteśmy w stanie go magazynować i tworzyć rezerw do wykorzystania później. »
Firma szkoleniowa - jak dokonać najlepszego wyboru?
2007-05-25
Jest tyle ofert szkoleniowych na rynku - którą wybrać? Czy cena przekłada się na jakość? Pracownicy działów personalnych często zadają sobie takie pytania. Spróbujmy zatem przyjrzeć się pewnym standardom, które świadczą o profesjonalności firmy. »
Coraz częściej menedżerowie decydują się na wsparcie coacha lub mentora
2007-05-22
Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że menedżer to człowiek twardy, nie do zdarcia, który poradzi sobie z każdą sytuacją i nie potrzebuje niczyjego wsparcia. Wielu menedżerów pod wpływem silnej presji społecznej, że tacy właśnie muszą być aby budować swój autorytet, ukrywało swoje braki w zakresie wiedzy i kompetencji. »
Networking - coraz bardziej doceniana sieć kontaktów
2007-04-25
Wiele z ofert rynku pracy, wbrew niektórym wyobrażeniom, nie dociera do powszechnie dostępnych środków masowego przekazu, jakimi są prasa, czy też internet. Dzieje sie tak, gdyż niektóre "elitarne oferty" przeznaczone są wyłacznie dla osób z sieci. »
Dział HR - strategiczny gracz w organizacji
2007-04-25
W dzisiejszych czasach, jakże modny w słowniku menedżerów i pracowników różnych instytucji stał się przymiotnik „strategiczny”. Idąc za tą „modą” również departamenty HR mają coraz większą ambicję, aby być strategicznym graczem w organizacji »
Moja kariera - mój stres!
2007-04-23
Zbyt dużo obowiązków, szybkie tempo i zła atmosfera w pracy są przyczyną pojawiania się stresu. Stres nie byłby szkodliwy, gdyby był umiarkowany, trwał krótko, pojawiał się spontanicznie i znikał rekompensowany czasem beztroski i spokoju. »
Wdrożenie systemu ocen okresowych - jak przezwyciężyć opór pracowników?
2007-04-22
Coraz więcej dużych i średnich korporacji decyduje się na wdrożenie systemu ocen okresowych pracowników. Często jednak spotykamy się z oporem zarówno po stronie kadry zarządzającej jak i samych pracowników. Dlaczego tak jest? »
Prezentacja - czym jest to modne teraz słowo?
2007-01-18
Dla jednych jest ostatnią rzeczą, którą kiedykolwiek chcieliby robić, dla drugich to świetna okazja do pokazania swoich możliwości... »
Czy szkolenia wliczamy w czas pracy ?
2007-01-10
Podejmując decyzję o skierowaniu pracownika na szkolenia, pracodawca często staje przed ważnym dylematem, jak potraktować czas zaangażowany w jego uczestnictwo w tym wydarzeniu. »
Czym jest CRM?
2007-01-10
CRM, czyli Customer Relationship Management jest koncepcją zarządzania relacjami z klientem... »
Wpływ doboru zawodowego na efektywność pracy
2007-01-10
Dobór zawodowy służy pełnemu wykorzystaniu możliwości ludzi, zatrudnianych na odpowiednich stanowiskach pracy... »
Satysfakcja i zaangażowanie pracowników źródłem sukcesu firmy – Model Hesketta
2007-01-10
Wysoka satysfakcja z pracy sprawia, że pracownicy bardziej angażują się w realizowane zadania, bardziej identyfikują się z firmą... »
A B C akt osobowych...
2006-12-07
Zatrudnienie nawet tylko jednej osoby zobowiązuje nas do prowadzenia dokumentacji ... »
Motywacja pracowników to podstawa skutecznego zarządzania.
2006-10-01
Zdając sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa każda umotywowana jednostka w realizacji zadań całego zespołu, a co za tym idzie całej organizacji, wciąż poszukujemy skutecznych metod motywowania swoich pracowników... »
Dlaczego warto inwestować w szkolenia?
2006-10-01
W ostatnim roku liczba szkolących się menedżerów wzrosła o jedną trzecią, ciągle wzrasta też liczba szeregowych pracowników kierowanych przez pracodawców na kursy doszkalające... »