Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Zamożny Polak ?

Bogacimy się, rośnie poziom życia i coraz częściej stać nas na dodatkowe przyjemności -tak stwierdza Główny Urząd Statystyczny, po corocznej analizie wydatków polskich konsumentów.

Bogacimy się,  rośnie poziom życia i coraz częściej stać nas na dodatkowe przyjemności -tak stwierdza Główny Urząd Statystyczny, po corocznej analizie wydatków polskich konsumentów.  Na artykuły pierwszej potrzeby wydajemy mniej pieniędzy i w ciągu zaledwie dwóch lat, udział w żywności spadł o 2 pkt proc.  Wzrostu tak mierzonej naszej zamożności nie powstrzymuje nawet drożejąca żywność.  Zdaniem socjologów i ekonomistów to jasny znak, że nasze społeczeństwo jako całość staje się bardziej zamożne. Drugą poważną pozycją w budżetach domowych jest czynsz i inne koszty utrzymania mieszkania.  W ostatnich latach udział ten zmienił się nieznacznie, ale pod koniec lat 90tych poszedł znacznie w górę. Ekonomiści przyznają jednak, że w gospodarkach krajów bardziej rozwiniętych więcej się płaci i za pewne nas to też czeka.

Gdy opłacimy czynsz i zakupimy żywność, całą resztę można rozdysponować na wydatki, które już nie są pierwszej potrzeby. Coraz więcej Polaków ma samochód, komputer z Internetem i  telefon komórkowy, stąd udział transportu  i łączności rośnie.

Dzięki temu, Polacy z roku na rok wydają więcej na przyjemności- rozrywkę, kulturę, wakacje. Biura podróży są coraz częściej oblegane. Powstaje coraz więcej Spa i klubów fitness. W kinach można spotkać pełne sale, a kawiarnie i puby są wypełnione ludźmi po brzegi.

Socjologowie stwierdzają, że skoro zostają nam pieniądze, to możemy się bawić.

Jedyne co dziwi, to fakt, że według danych GUS, na edukację wydajemy wciąż taką samą część naszego budżetu, czyli ok. 1,5 %, a przecież wraz z rozwijającym się krajem, ludzie również powinni się bardziej edukować.

Competitive Skills

« powrót