Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Studiuj za granicą

Wejście do Unii Europejskiej otworzyło przed Polakami wiele drzwi także do szkół i uniwersytetów. W większości krajów zmniejszyła się nie tylko liczba zaświadczeń i lista wymagań, jakie trzeba spełnić, by dostać się na wymarzony kierunek, ale również wysokość czesnego.

Ukończenie studiów za granicą to często dobry początek kariery. Doskonała znajomość języka obcego oraz dyplom w ręku sprawia, że polscy absolwenci będą traktowani przez lokalnych pracodawców na równi z mieszkańcami danego kraju. Jeśli więc ktoś pragnie po ukończeniu studiów jechać do Londynu i mieć szanse, aby zajmować się czymś więcej niż „pracą na zmywaku”, to może od razu zacząć rozważać wybór angielskiej uczelni.

Wyjazd za granicę jest korzystny nie tylko dla polskich maturzystów, ale również dla samych zachodnich uczelni. Od dwóch- trzech lat, na targach edukacyjnych w całej Polsce, a nawet w samych liceach, zaczęli się pojawiać wysłannicy i przedstawiciele szkół wyższych z zagranicy. Najwięcej ich przyjeżdża z Wielkiej Brytanii, ale nie brakuje również propozycji z Niemiec, Francji, Danii lub Holandii.

Zainteresowanie jest naprawdę duże. W zeszłym roku na targach edukacyjnych w Warszawie zaprezentowało się blisko 30 brytyjskich uczelni. Wyjazdami za granicę interesują się już uczniowie gimnazjum. Z roku na rok liczna polskich studentów na Wyspach rośnie.

Competitive Skills

« powrót