Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Sportowa rywalizacja umysłowych pracowników?

Jaki to ma sens? Konkursy typu omnibus i poddawanie pracowników łamigłówkom jest jak najbardziej motywujące i aktywizujące, ale jest coś znacznie lepszego ...

 

Konkursy typu omnibus i poddawanie pracowników łamigłówkom jest jak najbardziej motywujące i aktywizujące lecz Amerykańcy naukowcy z Uniwersytetu w Południowej Kalifornii udowodnili, że jest coś, co znacznie bardziej wpływa na szybkość i efektywność pracy mózgu, coś co paradoksalnie zwiększa efektywność pracy umysłowej - regularna aktywność fizyczna.

Inni naukowcy - z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku - potwierdzili, że ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają ukrwienie, a więc wspomagają dotlenienie mózgu, ale też stymulują tworzenie się nowych komórek nerwowych w części mózgu odpowiedzialnej między innymi za zapamiętywanie.

Dodatkowo dr Artur Kramer z Uniwersytetu w Illinois w USA wykazał, że aktywność fizyczna ma wpływ na funkcjonowanie mózgu pracowników po 50 roku życia. Grupie osób zmierzono wydolność fizyczną i aktywność mózgu w czasie rozwiązywania testów umysłowych. Okazało się, że osoby wysportowane osiągają lepsze wyniki podczas badania części mózgu odpowiedzialnej za kojarzenie i koncentrację.

Jak więc zmusić pracowników do ruchu?

Biegi po korytarzu, czy karate w gabinecie dyrektora?

Nasi eksperci zaproponowali pomysł na grywalizację - walkę o sprawność mózgu?

Rozwiązaniem jest punktowanie pracowników za zdrowy tryb życia.

Jeśli więc chcesz, aby Twoi pracownicy działali na większych obrotach zmuś ich do codziennego wysiłku fizycznego. Motywuj ludzi do przyjeżdżania rowerem do pracy lub pieszo (przynajmniej tych, którzy mieszkają niedaleko), wydawaj karty na siłownię i basen - sprawdzaj jak często pracownicy z nich korzystają.

Co więcej, prowadzone badania wykazały, że właściwe, regularne odżywianie pozwala nam dłużej zachować zdrowie. Jeśli nie chcesz więc mieć zbyt wielu absencji w pracy monitoruj, czy Twoi ludzie korzystają regularnie z przerw lunchowych.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl

« powrót