Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Praca w niebie

Jeśli potrafisz porozumiewać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, lubisz ciągle podróżować i chciałbyś pracować w międzynarodowym środowisku, możesz wziąć udział w rekrutacji na stanowisko stewarda i stewardesy.

Jeśli potrafisz porozumiewać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, lubisz ciągle podróżować i chciałbyś pracować w międzynarodowym środowisku, możesz wziąć udział w rekrutacji na stanowisko stewarda i stewardesy. Kandydaci muszą posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz  zdolności interpersonalne. Ważny jest również wzrost i dobry wzrok.

Linie lotnicze poszukają kandydatów od 157 do 189 cm. Niższe osoby mogą mieć problemy z załadowaniem lub wyciągnięciem bagażu. Pracownicy personelu pokładowego nie mogą nosić okularów, ale soczewki kontaktowe są dopuszczalne.

W trakcie rekrutacji trzeba też przepłynąć dwie długości basenu 25-metrowego w dowolnym stylu. Zarobki stewarda/stewardesy uzależnione są od przewoźnika. Przeważnie pensje kształtują się na poziomie 1,4-1,5 tys. euro netto miesięcznie. Oprócz tego stewardzi i stewardesy mogą kupować bilety lotnicze swojego pracodawcy po niezwykle atrakcyjnych cenach (np. za wszystkie połączenia europejskie płacą około 8 euro).

Po roku pracy istnieje możliwość awansu. Oznacza to również wzrost zarobków, a podwyżki dochodzą nawet do 50 proc. - podkreśla Paulina Musiał z K&K Selekt.

Competitive Skills

« powrót