Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Niepełnosprawni bez pracy

W Polsce żyje ponad 6,2 miliona niepełnosprawnych. Większość z nich utrzymuje się ze świadczeń społecznych, takich jak renty czy zasiłki lub pozostaje na utrzymaniu najbliższej rodziny.

W Polsce żyje ponad 6,2 miliona niepełnosprawnych. Większość  z nich utrzymuje się ze świadczeń społecznych, takich jak renty czy zasiłki lub pozostaje na utrzymaniu najbliższej rodziny.

Osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym jest w Polsce około 2,5 miliona. Tylko co piąty z nich jest zatrudniony, a chciałoby znacznie więcej. Może to wynikać z większych niż przeciętnie trudności w znalezieniu pracy lub mniejszej chęci czy też możliwości wejścia na rynek pracy.

Niepełnosprawni są zazwyczaj sumiennymi, zmotywowanymi do pracy osobami. Ambicją i zaangażowaniem rekompensują ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Nie brak im wykształcenia i kwalifikacji, często są bardzo utalentowani, a umiejętnościami przewyższają innych pracowników.

Niepełnosprawni pracownicy mają wiele do zaoferowania potencjalnym pracodawcom. Jednak tylko nieliczni pracodawcy zdają sobie sprawę, z jak wielu ulg i przywilejów można skorzystać zatrudniając niepełnosprawnego.

Competitive Skills

« powrt