Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Najnowsze badania na temat starzenia się mózgu

Najnowsze badania na temat starzenia się mózgu obalają wiele mitów, w które wierzyliśmy poddajac się temu co z czasem niesie los... Przeczytaj o tym, jak wiele zależy od Ciebie samego ...

Dzięki prowadzonym badaniom naukowcom udało się obalić wiele mitów związanych z funkcjonowaniem mózgu i wiekiem (The European Dana Alliance form the Brain). Do najważniejszych odkryć należy plastyczność mózgu, która powoduje, że niezależnie od wieku, mózg nasz cały czas podlega zmianom pod wpływem nabywanych doświadczeń. Nieprawdą dotychczas głoszoną jest również fakt, że każdego dnia tracimy tysiące neuronów. Naukowcy już dzisiaj wiedzą, że mózg traci z wiekiem stosunkowo niewiele neuronów, zaś obszary mózgu, w których dochodzi do utraty komórek nerwowych, są położone głęboko w mózgu i  zawierają neurony dostarczające ważne neuroprzekaźniki do innych jego części.

Okazuje się także, że w procesie starzenia się mózgu bardzo ważną rolę odgrywa to, jak traktujemy siebie i swoje ciało, jak przeżywamy dzień po dniu. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na działanie mózgu są ćwiczenia fizyczne, wzmożony wysiłek intelektualny, dieta, kontakty społeczne i towarzyskie, to jak radzimy sobie ze stresem, oraz jak postrzegamy świat wokół nas i siebie samych. I jak mówi naukowiec James McCaugh - „możemy sprawić, aby nasz mózg działał lepiej wyłącznie poprzez gromadzenie większej ilości wiedzy, co zwiększa liczbę sieci połączeń nerwowych w mózgu”. „Mądrość, którą nabywamy w trakcie życia, może kompensować pewne, stopniowo pojawiające się zaburzenia sprawności”.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl

 

Wiecej na temat funkcjonowania naszego mózgu pod kątem wykorzystania w pracy na platformie: www.grywalizacja24.pl

 

« powrót