Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Koniec z urlopem na żądanie?

Pracodawcy proponują zmiany w prawie pracy, dotyczące zasad udzielania urlopów wypoczynkowych, w tym likwidację urlopów na żądanie.

Pracodawcy proponują zmiany w prawie pracy, dotyczące zasad udzielania urlopów wypoczynkowych. Po pierwsze, żądają likwidacji urlopu na żądanie, który utrudnia zachowanie ciągłości w funkcjonowaniu firmy. Często się niestety zdarza, że pracownicy  wykorzystują ten rodzaj urlopu niezgodnie z jego społeczno-gospodarczym przeznaczeniem.

Po drugie, pracodawcy sugerują, aby wymiar urlopu zależał wyłącznie od okresu zatrudnienia, nie wliczając lat nauki.  Po trzecie, chcieliby żeby pracownicy mogli wykorzystać zaległy urlop przez cały następny rok, a nie tylko do końca pierwszego kwartału.

Jak podaje Gazeta Prawna, propozycje pracodawców trafiły już do Jolanty Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej, która zapewnia, że propozycje zmiany przepisów przedstawione przez pracodawców będą wnikliwie przeanalizowane i  rozpatrzone podczas kompleksowej nowelizacji kodeksu pracy.

Competitive Skills

« powrót