Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Coraz więcej firm przyjaznych mamom

Kobiety w Polsce coraz mniej chętnie decydują się na dzieci. Boją się, że gdy zajdą w ciążę stracą pracę lub nie wrócą na swoje stanowisko po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Kobiety w Polsce coraz mniej chętnie decydują się na dzieci.

Powód?

Kobiety boją się, że gdy zajdą w ciążę stracą pracę lub nie wrócą na swoje stanowisko po powrocie z urlopu macierzyńskiego. A i sami pracodawcy często nie wierzą, że kobiecie uda się pogodzić pracę z wychowywaniem dzieci.

Na szczęście, z pomocą przychodzą firmy, dla których ważne jest, aby kobieta mama czuła się potrzebnym i wartościowym pracownikiem.

Firmy te oferują mamom takie udogodnienia jak np.: możliwość pracy w niepełnym wymiarze lub pracę w domu, dodatkowe świadczenia finansowe (np. dodatkowe becikowe), dodatkowe świadczenia rzeczowe (np. wyprawka), dłuższy płatny urlop macierzyński, przedszkole lub żłobek w miejscu pracy, pokój dla karmiącej mamy, ekstra pakiet medyczny dla kobiet w ciąży i młodych mam.

Co raz większe zainteresowanie pracodawców udziałem w Plebiscycie: Firma Przyjazna Mamie pokazuje, że są w Polsce firmy, w których pożegnano się ze stereotypem, że matka małych dzieci jest gorszym pracownikiem.

Competitive Skills

« powrót