Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


Braki kadrowe w policji

Polska policja boryka się z problemami kadrowymi. Brakuje ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy, a co więcej drugie pięć tysięcy szykuje się do opuszczenia szeregów policji.

Polska policja boryka się z problemami kadrowymi. Brakuje ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy, a co więcej drugie pięć tysięcy szykuje się do opuszczenia szeregów policji. Tak jak wojskowi, policjanci mogą przechodzić na wcześniejszą emeryturę po 15 latach pracy. Część z nich gotowa jest już do złożenia wypowiedzenia. Czekają  tylko na wypłatę „ trzynastek” w lutym oraz „mundurówki” w kwietniu.  

Wolne wakaty to nie koniec problemu. W chwili obecnej w policji pracuje aż dwadzieścia tysięcy funkcjonariuszy ze stażem pracy krótszym niż trzy lata.  Polacy są najmłodszymi policjantami w Europie, a co za tym idzie najmniej doświadczonymi.

Aby policja mogła działać skuteczniej, powinna mieć w swoich szeregach doświadczoną kadrę.  Premie za staż, wyższe pensje na starcie powinny motywować do pracy w służbie policyjnej.  Jeśli MSWiA nie podpisze odpowiedniego rozporządzenia, policjanci masowo zaczną odchodzić ze służby.

Competitive Skills

« powrót