Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


82- letni student ma już 13 fakultetów i dalej zamierza się uczyć

Ukończeniem 13 kierunków studiów i zdobyciem trzech tytułów doktora może się pochwalić 82-letni student z Hiszpanii. Ostatni egzamin zdał miesiąc temu i poinformował, że nie zamierza kończyć swojej kariery studenta.

Ukończeniem 13 kierunków studiów i zdobyciem trzech tytułów doktora może się pochwalić 82-letni student z Hiszpanii. Ostatni egzamin zdał miesiąc temu i - jak poinformował - nie zamierza kończyć kariery studenta.

Student, mieszkający w Saragossie ukończył w pierwszej kolejności prawo, tak jak chciał jego ojciec. Następnie zdobył dyplom m.in. z filozofii, geografii, historii, anglistyki, romanistyki, germanistyki i zarządzania.

Gdy podczas badania lekarskiego skomentował lekarską diagnozę, jego lekarz zrobił mu uwagę, że powinien najpierw skończyć medycynę. Zapisał się więc na studia medyczne. Miał wtedy 73 lata. Studia medyczne ukończył z powodzeniem.

82 - letni Hiszpan pracował już jako lekarz, bankowiec i wykładowca na uczelni. Jak przyznaje, śpi po cztery godziny na dobę.

Starszy pan nie zamierza, jak na razie, kończyć swojej kariery naukowej. W najbliższym czasie planuje rozpocząć naukę języka arabskiego. - "Im więcej człowiek wie, tym bardziej dostrzega, ile musi się jeszcze nauczyć" - powiedział za Sokratesem - autorem "najmądrzejszego" stwierdzenia na świecie "wiem, że nic nie wiem". 

Competitive skills.

« powrt