Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE


11 zasad Billa Gates'a

Skierowane do studenckiej młodzieży, wchodzącej poważnie na rynek pracy, ale każdy z nas znajdzie w nich coś dla siebie. Warto kierować się w życiu zasadami wyznawanymi przez mistrzów sukcesu!

Prawdopodobnie zasady te nie zostały napisane przez Billa Gates’a, a tylko wygłoszone do studentów. W 1995 roku opublikował je wśród 14 zasad w swojej książce Dumbing Down Our Kids: Why American Children Feel Good About Themselves But Can’t Read, Write, or Add amerykański pisarz Charles Sykes.

 

Niezależnie od tego, kto jest ich autorem, warto z nimi zapoznać naszą młodzież.
Zasada 1: Życie nie jest fair - przyzwyczaj się do tego!

 

Zasada 2: Świat nie dba o Twoją samoocenę. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz zanim będziesz z siebie zadowolony.

Zasada 3: Nie będziesz zarabiał 60 000 dolarów rocznie zaraz po szkole. Nie będziesz wiceprezesem z telefonem w samochodzie, dopóki nie zasłużysz na jedno i drugie.

Zasada 4: Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest surowy, poczekaj aż będziesz miał szefa.

Zasada 5: Przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi Dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.

Zasada 6: Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoich rodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, ucz się z nich.

Zasada 7: Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni jak teraz. Stali się tacy od płacenia twoich rachunków, prania twoich rzeczy i wysłuchiwania twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś super. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyć się robactwa z szafy we własnym pokoju.

Zasada 8: Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie nie. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można próbować tyle razy ile się chce, żeby wpaść na właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina czegokolwiek w prawdziwym życiu.

Zasada 9: Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letniej przerwy i tylko bardzo nieliczni pracodawcy chcą ci pomóc odnaleźć siebie. Zajmuj się tym w czasie prywatnym.

Zasada 10: Telewizja nie jest prawdziwym życiem. W prawdziwym życiu ludzie naprawdę muszą wyjść z kawiarni i wracać do pracy.

Zasada 11: Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich.

« powrót