Szkolenia Rekrutacja Doradztwo
 

PROMOCJE

Aktualności

NOWA STRONA COMPETITIVE SKILLS.COM
2018-01-09
»
GRYWALIZACJA NA UNIWERSYTECIE SWINBURNE
2015-12-14
Nowa aplikacja telefonu komórkowego pomogła zmotywować studentów rachunkowości Uniwersytetu Swinburne. »
11 zasad Billa Gates'a
2015-11-30
Skierowane do studenckiej młodzieży, wchodzącej poważnie na rynek pracy, ale każdy z nas znajdzie w nich coś dla siebie. Warto kierować się w życiu zasadami wyznawanymi przez mistrzów sukcesu! »
Brak stresu może doprowadzić do reumatoidalnego zapalenia stawów lub niedoczynności tarczycy!
2014-12-04
Pracodawco, nie dawaj swoim pracownikom zbyt wiele luzu, gdyż możesz w ten sposób przyczynić się do pogorszenia się stanu ich zdrowia. »
Odkrycie neurologów z Freie Universität w Berlinie
2013-11-14
Neurolodzy z Freie Universität w Berlinie wykazali, że istnieje powiązanie pomiędzy aktywnością w mózgu odpowiedzialną za system nagradzania, a dobrą reputacją i użytkowaniem mediów społecznościowych. »
Grywalizacja w szkoleniach
2013-04-22
Grywalizacja jest wielką nadzieją dla XXI-wiecznego zarządzania zasobami ludzkimi. Można jej używać niemalże w każdym aspekcie pracy HR menedżera, ale prawdziwy gamifikacyjny potencjał ujawnia się w dopiero w zakresie edukacji i szkoleń. »
Najnowsze badania na temat starzenia się mózgu
2013-02-11
Najnowsze badania na temat starzenia się mózgu obalają wiele mitów, w które wierzyliśmy poddajac się temu co z czasem niesie los... Przeczytaj o tym, jak wiele zależy od Ciebie samego ... »
Jakie są efekty zaangażowania pracowników?
2012-12-19
Efekty zaangażowania pracownika są korzyścią zarówno dla pracodawcy, jak i dla samego pracownika. »
Jak ocenić zaangażowanie pracowników?
2012-12-14
Definiując czym jest zaangażowanie powinniśmy odnieść się do 2 płaszczyzn. Pierwszą z nich jest odczucie pewnego stanu; stanu zaangażowania, co wiąże się np. z identyfikowaniem się z firmą, zespołem, zadaniem, celami i misją. Drugą płaszczyzną jest działanie, wynikające bezpośrednio z tego odczucia. »
Sportowa rywalizacja umysłowych pracowników?
2012-12-10
Jaki to ma sens? Konkursy typu omnibus i poddawanie pracowników łamigłówkom jest jak najbardziej motywujące i aktywizujące, ale jest coś znacznie lepszego ... »
Life is mobile - odpowiedź grywalizacji...
2012-12-07
Ludzie chcą być w sieci zawsze i wszędzie - w pracy, w podróży, w międzyczasie; chcą być mobile. Tego wymaga od nich współczesna rzeczywistość. »
Nike Plus - grywalizacja dla biegaczy
2012-12-05
Firma Nike w celu budowania lojalności klientów względem marki, a co za tym idzie sprzedaży większej ilości sprzętu sportowego uruchomiła program grywalizacyjny. »
Jak zachować sprawność mózgu przez całe życie?
2011-07-19
Mózg ludzki to pofałdowana tkanka złożona z żywej masy ponad stu miliardów komórek nerwowych, stłoczona pod czaszką i ważąca około 1,5 kg. Jest swoistą maszyną pracującą przez całe nasze życie, wprawiającą w ruch cały organizm za pomocą sieci połączeń neuronalnych. »
Za dużo stresu ...
2011-06-29
Obecna sytuacja rynkowa w kraju, a także w Europie nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Z badań wynika, że coraz częściej stresujemy się, co niestety odbija się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Cierpimy my sami, nasi najbliżsi, a pracodawcy narzekają na obniżenie efektywności naszej pracy… »
Usługi szkoleniowe opodatkowane 23% VAT
2011-01-04
Usługi szkoleniowe, odnośnie których dotychczas nie było jednoznacznie określone, czy powinny być, czy też nie opodatkowane VAT od 1 stycznia 2011 r. są obłożone 23% podatkiem VAT. »
Competitive Skills kolejny raz w Akademii Umiejętności organizowanej przez AIESEC
2010-12-07
"To dzięki Państwa pomocy w realizacji przedsięwzięcia udało nam się osiągnąć cel, jakim jest oferowanie młodym ludziom szansy na rozwój". »
Kot służbowy
2010-05-27
Ostatnie badania naukowe donoszą, że mruczenie kota nie tylko uspakaja, ale także leczy różne choroby. »
Najczęściej używany język świata
2009-09-22
Wydawałoby się, że język angielski czy hiszpański to języki przyszłości, które w niedługim czasie zapanują na naszej planecie. Czy jest to jednak możliwe? »
Bankrutem być ....
2009-04-01
Możesz ogłosić upadłość nawet nie posiadając firmy... Posłowie przez kilka lat przygotowywali przepisy regulujące możliwość ogłoszenia upadłości przez osoby prywatne. W końcu doczekaliśmy się - przepisy weszły w życie. »
Ponad pół miliona Polaków pracuje w niebezpiecznych warunkach
2008-06-04
Według danych GUS w roku 2007 w warunkach zagrożenia życia lub zdrowia pracowało 594 tysiące Polaków. To niecały procent więcej niż w roku 2006. »
Wskaźnik bezrobocia w Polsce zbliżony do poziomu unijnej średniej
2008-06-02
Jeszcze rok temu bezrobocie w naszym kraju, mierzone metodą unijną, kształtowało się na poziomie 10, 1 % . Jak podaje Eurostat, wskaźnik bezrobocia w Polsce w kwietniu tego roku wyniósł 7,7 %. Średnia w Unii Europejskiej wynosi 6, 7 %. »
Przedsiębiorcy zatrudniający studentów ponoszą niższe koszty
2008-06-02
Wielu przedsiębiorców coraz częściej decyduje się na zatrudnianie studentów. Studenci okazują się dobrymi pracownikami, a co więcej, nie trzeba za nich odprowadzać składek do ZUS. »
E-mailowy savoir-vivre a poszukiwania pracy
2008-05-21
Nie przestrzeganie zasad korespondencji elektronicznej często przekreśla szansę w znalezieniu nowej pracy. Wiele osób wysyła swoje CV pocztą elektroniczną, zapominając niestety o przestrzeganiu podstawowych zasad savoir-vivre’u, które obowiązują w Internecie. »
Zakaz palenia papierosów w zakładach pracy?
2008-05-21
Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia przygotowali projekt nowelizacji ustawy, wprowadzający zakaz palenia papierosów na terenie zakładu pracy. Palić nie wolno będzie w pomieszczeniach zakładów pracy oraz w odległości 10 m od siedziby firmy. Za nie przestrzeganie nowych przepisów pracodawcy grozi kara w wysokości 20 tysięcy złotych, a pracownikowi grzywna w wysokości 100 zł. »
Płace w Katowicach i Gdańsku wyższe niż w Warszawie
2008-05-21
Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Gdańsk i Katowice wyprzedziły Warszawę pod względem wysokości pensji. »
Praca czeka na inżynierów
2008-05-19
Inżynier z dyplomem renomowanej, wyspecjalizowanej, ale niekoniecznie dużej szkoły wyższej - to najbardziej poszukiwany pracownik na polskim rynku pracy. Chcesz mieć dobrą pracę zaraz po studiach? Zostań inżynierem! »
W jakiej dziedzinie najłatwiej o pracę?
2008-05-19
Chciałbyś wiedzieć, jak zwiększyć własne szanse na rynku pracy? Sprawdź, jakimi umiejętnościami warto się wykazać, by zdobyć dobrą pracę i jakie kierunki studiów są przez pracodawców szczególnie pożądane. »
Masz wyobraźnię? Zostań copywriterem
2008-05-19
Najsłynniejszymi chyba polskimi copywriterami byli... Melchior Wańkowicz i Agnieszka Osiecka. Znakomity pisarz skutecznie i za duże pieniądze zachwalał przed II wojną światową produkt polskich cukrowni hasłem "Cukier krzepi". Natomiast slogan Osieckiej "Coca Cola to jest to!" zrobił prawdziwą furorę w latach 70. ub. wieku. »
Pochwała od szefa lepsza niż podwyżka?
2008-05-16
Jesteś szefem, chcesz sprawić, by twój pracownik poczuł się lepiej? Pochwal go. Taki gest wpłynie na niego równie motywująco, jak nagroda pieniężna. Naukowcy odkryli kolejną tajemnicę naszego mózgu, do której niekoniecznie chcielibyśmy się przyznać. »
Będziemy pracować o kilka lat dłużej
2008-05-16
Europejczycy będą pracowali dłużej, bo Stary Kontynent stanął w obliczu emerytalnego bankructwa. Finansowej klapie może zapobiec jedynie podwyższenie wieku emerytalnego i zrównywanie go dla kobiet i mężczyzn. »
Nauka obcych języków opóźnia starzenie się
2008-05-16
O tym, że warto posługiwać się językami obcymi, bo może to spowalniać proces starzenia się mózgu - przekonują naukowcy z uniwersytetu w Tel Awiwie. »
Wykrywacze kłamstw zdecydują o zasiłkach
2008-05-14
15 kolejnych samorządów lokalnych w Wielkiej Brytanii zainstaluje wykrywacze kłamstwa, żeby ograniczyć wyłudzanie zasiłków socjalnych. Wykrywacze instalowane są na liniach telefonicznych i analizują rozmowę urzędnika z ubiegającym się o zasiłek. »
Dłuższy urlop macierzyński?
2008-05-13
Dłuższe urlopy macierzyńskie, zachęty finansowe do tworzenia żłobków przy zakładach pracy, ulgi dla rodziców zatrudniających opiekunki dla dzieci - dziś komitet stały Rady Ministrów przyjmie nowelizację kodeksu pracy, która ma zachęcić Polki do rodzenia dzieci i ułatwić im godzenie macierzyństwa z karierą zawodową. »
Studiuj za granicą
2008-05-13
Wejście do Unii Europejskiej otworzyło przed Polakami wiele drzwi także do szkół i uniwersytetów. W większości krajów zmniejszyła się nie tylko liczba zaświadczeń i lista wymagań, jakie trzeba spełnić, by dostać się na wymarzony kierunek, ale również wysokość czesnego. »
Elastyczne formy zatrudnienia
2008-05-13
Wielu polskich pracodawców wciąż woli by zatrudnieni przez nich fachowcy codziennie przychodzili do firmy, by "odsiedzieć" osiem godzin, tymczasem na zachodzie Europy elastyczne formy zatrudnienia przyjęły się już dawno. »
Dzień wolny dla pracowników za 3 maja
2008-05-06
Każde święto występujące w tzw. okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o osiem godzin. W praktyce oznacza to, że jeśli święto przypada w dzień pracy firmy, wówczas pracownicy mają wolne. W przypadku, gdy święto przypada w dzień wolny od pracy firmy, pracodawca musi udzielić innego dnia wolnego od pracy. »
Blisko 10 proc. osób pracuje w Polsce w szarej strefie
2008-05-06
Jak podaje Gazeta Prawna, co dziesiąta osoba zatrudniona w Polsce pracuje w szarej strefie. Z wyników badań, przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wynika iż najważniejszą przyczyną podejmowania pracy w szarej strefie jest brak możliwości znalezienia pracy rejestrowanej, spełniającej oczekiwania zatrudnionego. »
Szukaj pracy w styczniu, we wrześniu i w październiku
2008-05-06
Średnio co 20 sekund pojawia się w polskim internecie ogłoszenie rekrutacyjne. Łącznie w 2007 roku pracodawcy umieścili w sieci ponad 1,5 miliona ofert pracy. »
Największe Targi Pracy w Trójmieście w dniach 19- 21 maja 2008
2008-05-06
W dniach 19 – 21 maja 2008 roku na Politechnice Gdańskiej odbędą się największe targi pracy w Polsce. Przez 3 dni targi odwiedzi ponad 10 tysięcy studentów i absolwentów. Około 150 polskich i zagranicznych pracodawców zaoferuje tysiące miejsc pracy, staży i praktyk studenckich. »
Ratownicy medyczni przygotowują się do strajku
2008-05-06
W Polsce obecnie w zawodzie ratownika medycznego pracuje około 4 tysięcy osób. Robert Szulc, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, zapowiada ogólnopolską akcję strajkową w czerwcu, jeżeli ratownicy medyczni nie zostaną objęci systemem emerytalnym takim jak funkcjonariusze służb mundurowych. »
Nieuczciwi pracodawcy dostaną po kieszeni
2008-05-06
Prezydencka ustawa, która zaostrza kary za łamanie praw pracowników, wkrótce trafi do Sejmu. Jeśli posłowie ją przyjmą, to pracodawcom grożą kary aż do 100 tysięcy złotych za wykroczenia, a za przestępstwa wobec pracowników aż 20 milionów zł. »
Najmłodszy wynalazca na świecie?
2008-04-25
W Wielkiej Brytanii mieszka najmłodszy właściciel patentu. Niewykluczone, że jest on najmłodszym właścicielem praw patentowych na świecie. Sam ma dopiero..5 lat. »
Nie ma chętnych na etat "rodzica"
2008-04-25
Coraz mniej jest chętnych do zakładania rodzinnych domów dziecka. Ludziom łatwiej znaleźć mniej wymagające i lepiej płatne zajęcia. Zakładanie rodzinnych domów dziecka wynika z potrzeby serca, ale jest też pracą na etacie. Dziś pensja od samorządu za opiekę nad dziećmi nikogo już nie kusi. »
Polak poszukiwany do pracy w Danii
2008-04-21
W Danii brakuje rąk do pracy. Do pracy w Danii poszukiwani są specjaliści ze znajomością języka angielskiego lub niemieckiego, jak i zwykli robotnicy z Polski, Niemiec i Szwecji. »
Pierwszy polski portal internetowy o pracodawcach
2008-04-21
Opracodawcach.pl to pierwszy polski portal internetowy o pracodawcach. Jego głównym przesłaniem jest wymiana informacji na temat pracodawców. »
HR-owcy nie cieszą się sympatią kolegów
2008-04-21
Pracownicy działów Human Resources nie cieszą się sympatią kolegów z innych działów firmy. Ich praca poddawana jest surowej krytyce współpracowników, którzy sądzą, że HR-owcy zajmują się tylko papierową robotą. »
82- letni student ma już 13 fakultetów i dalej zamierza się uczyć
2008-04-21
Ukończeniem 13 kierunków studiów i zdobyciem trzech tytułów doktora może się pochwalić 82-letni student z Hiszpanii. Ostatni egzamin zdał miesiąc temu i poinformował, że nie zamierza kończyć swojej kariery studenta. »
Urlopu już nie zażądasz
2008-04-18
Koniec urlopów na żądanie. Rząd chce, by pracownik musiał uzasadnić prośbę o dzień wolny, a szef mógłby mu odmówić. Związki zawodowe zaczynają już protestować. »
Czy doba będzie miała 25 godzin?
2008-04-16
Wkrótce doba będzie miała 25 godzin - twierdzą brytyjscy naukowcy. Astronomowie z uniwersytetu w Durham uważają, że Ziemia kręci się coraz wolniej i dni będą znacznie dłuższe. Dlatego do doby trzeba dodać jeszcze jedną godzinę. »
Polacy chętnie korzystają z "lewych"zwolnień lekarskich
2008-04-14
Zwolnienia lekarskie to ulubiony przez Polaków sposób na kaca, okazyjny wyjazd, dodatkową pracę zleconą itp. Jak wynika z badań CBOS-u, do lewych zwolnień lekarskich podchodzimy bardzo negatywnie. »
Zatrudnij petsittera i wyjedź na urlop bez zwierzaka
2008-04-14
Ludzie coraz lepiej traktują swoje zwierzęta i dbają aby podczas urlopu zwierzę, które nie wyjeżdża miało odpowiednią opiekę w domu. Ci, którzy nie chcą zostawiać czworonogów bez opieki zatrudniają specjalnych opiekunów zwierząt. »
Niepełnosprawni bez pracy
2008-04-14
W Polsce żyje ponad 6,2 miliona niepełnosprawnych. Większość z nich utrzymuje się ze świadczeń społecznych, takich jak renty czy zasiłki lub pozostaje na utrzymaniu najbliższej rodziny. »
Pracownicy śmiało wskazują grzechy pracodawców
2008-04-14
Co raz częściej pracownicy z sukcesem wytaczają pracodawcom procesy za naruszenie godności i innych dóbr osobistych. Nie wszyscy pracodawcy boją się kar. »
Nauczyciele stracą przywileje emerytalne?
2008-04-04
Nauczyciele muszą zadbać o zdrowie, bo jeszcze długo przyjdzie im pracować, zanim przejdą na emeryturę. Rząd uważa, że groźba nabawienia się chorób gardła i nerwic to żadna wymówka. »
Motywowanie pracownika się opłaca
2008-04-01
Na rynkowy sukces firmy składa się szereg czynników. Należy do nich m. in. aktualna sytuacja gospodarcza oraz popyt na oferowaną usługę. Jednak jednym z fundamentów zdobywania przewagi konkurencyjnej na rynku jest zaangażowanie w pracę zatrudnionych w firmie osób. »
Czy szybki wzrost pensji grozi bezrobociem?
2008-03-31
Wynagrodzenia w polskich firmach rosną najszybciej od lat, przez to tracimy konkurencyjność w regionie, ponieważ zagraniczni inwestorzy boją się wzrostu kosztów pracy. »
Życie na kredycie
2008-03-31
Już ponad milion Polaków nie płaci rat za pożyczki w terminie. A jak się wpada w pułapkę kredytową? »
Kominy płacowe pójdą z dymem…
2008-03-28
Rząd kończy pracę nad reformą ustrojową państwa i zapowiada, że szefom państwowych spółek i samorządowcom przybędzie i pieniędzy, i obowiązków. »
Uczelniom wyższym brakuje wykwalifikowanej kadry naukowej
2008-03-19
Zdaniem Grzegorza Buczyńskiego, dyrektora departamentu nauki, oświaty i dziedzictwa naukowego NIK, uczelnie nie przywiązują znacznej wagi do kształcenia nauczycieli akademickich, pomimo iż podstawowym zadaniem uczelni, obok prowadzenia studiów, jest kształcenie i promowanie kadr naukowych. »
Rząd proponuje rewolucję w Kodeksie Pracy
2008-03-17
Wiceminister Gospodarki Adam Szejnfeld przedstawił propozycję Rządu dotyczącą zmian w przepisach Kodeksu Pracy. Wywołała ona burzę protestów związkowców, którzy uważają, że zmiany doprowadzą do dyskryminacji pracowników. »
Politechniki czekają na kobiety
2008-03-17
Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i fundacja edukacyjna „ Perspektywy” organizują akcję „ Dziewczyny na politechniki”. »
Sam zadbaj o dokumenty w celu wyliczenia emerytury
2008-03-17
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uwzględnia dwa dokumenty przy wyliczaniu emerytury. »
Praca w niebie
2008-03-17
Jeśli potrafisz porozumiewać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, lubisz ciągle podróżować i chciałbyś pracować w międzynarodowym środowisku, możesz wziąć udział w rekrutacji na stanowisko stewarda i stewardesy. »
Sam zdecydujesz, jak chcesz pracować
2008-03-17
Wolisz pracować na umowę o pracę lub założyć jednoosobową firmę zamiast być zatrudnionym na etacie? Nie ma problemu »
Brakuje pieniędzy na emerytury
2008-03-17
ZUS wyliczył, że w ciągu najbliższych pięciu lat na wypłatę emerytur, rent, zasiłków może zabraknąć nawet ponad 300 mld zł. –Bez reformy systemu ubezpieczeń grozi nam katastrofa- oceniają eksperci. »
Zamożny Polak ?
2008-03-14
Bogacimy się, rośnie poziom życia i coraz częściej stać nas na dodatkowe przyjemności -tak stwierdza Główny Urząd Statystyczny, po corocznej analizie wydatków polskich konsumentów. »
Czyżby wolne w Wielki Piątek?
2008-03-12
Jeszcze dobrze nie ucichły kontrowersje dotyczące wprowadzenia ustawowego dnia wolnego w Święto Trzech Króli a już pojawiła się nowa propozycja. »
Szykują się zmiany w Powiatowych Urzędach Pracy
2008-03-05
Najprawdopodobniej od lipca tego roku bezrobotni będą musieli co trzy miesiące stawiać się na spotkania w Powiatowych Urzędach Pracy. »
Odchudzanie załogi Forda
2008-03-04
Amerykański koncern Forda planuje zmniejszyć w tym roku produkcję w trzech fabrykach w USA, co oznacza, że 2500 pracowników zostanie zwolnionych z pracy. »
Marynarze poszukiwani
2008-03-03
Zdaniem prorektora szczecińskiej Akademii Morskiej dr Zbigniewa Szozdy, co raz bardziej pogarsza się sytuacja kadrowa w zawodach morskich. »
Coraz mniejsza ilość zwolnień pracowników
2008-02-29
Z badań aktywności zawodowej ludności Głównego Urzędu Statystycznego wynika, iż w znacznym stopniu zmalała liczba osób zwolnionych z firm (aż 30,6 %). »
Raport na temat zadowolenia Polaków z pracy
2008-02-28
Centrum Badania Opinii Społecznej informuje o wynikach sondażu nt. zadowolenia z pracy przez polskich pracowników. »
Możliwe otwarcie rynku pracy w Belgii
2008-02-28
Belgijski rząd rozważa otwarcie rynku pracy dla obywatelu nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. »
Niewielki wzrost bezrobocia
2008-02-28
GUS donosi o nieznacznym wzrostem bezrobocia na koniec ubiegłego miesiąca (11,7 proc. W stosunku do 11,4 proc. W grudniu 2007 r.). »
Program rekrutacyjny „40+” Getin Banku
2008-02-28
Puls Biznesu donosi o ciekawej inicjatywie ze strony Getin Bank, który przygotowuje się do uruchomienia programu rekrutacyjnego „40+”. Jest »
Wirtualny dzienniczek ucznia
2008-02-27
W Polsce przybywa szkół, które do kontaktowania się z rodzicami wykorzystują Internet. »
Rekord zatrudnienia
2008-02-27
Z najnowszych badań wynika, że w latach 2004- 2007 padł rekord zatrudnienia w Polsce, bowiem firmy funkcjonujące na rynku krajowym stworzyły 2, 07 mln nowych miejsc pracy »
Polacy zagranicą- w liczbach
2008-02-27
Jak wynika z ostatnich sondaży w ciągu ostatnich dziesięciu lat co dziesiąty Polak pracował za granicą zaś co setny pracuje tam obecnie. »
Elastyczne formy zatrudnienia
2008-02-26
W dzisiejszych czasach pracodawca ma coraz większy wybór nietypowych form zatrudniania. »
Projekt nowelizacji kodeksu pracy- m.in. urlop macierzyński
2008-02-26
Resort pracy który przygotował projekt nowelizacji kodeksu pracy wprowadza możliwość ochrony pracownika który nie chce korzystać z urlopu wychowawczego ale chce pracować krócej. »
Nowa definicja molestowania w pracy
2008-02-26
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji kodeksu pracy, który dostosowuje przepisy do prawa unijnego i orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. »
Rady Pracowników u pracodawców zatrudniających co najmniej 50 pracowników
2008-02-25
Jeżeli firma zatrudnia więcej niż 100 pracowników i nie działają w niej związki zawodowe, pracodawca powinien zorganizować wybory do rady pracowników – nowego organu, z którym będzie konsultował najważniejsze decyzje ekonomiczne i informował o planach związanych z zatrudnieniem. »
Polacy oszukani przez norweskich pracodawców
2008-02-19
ATS (Norweska Państwowa Inspekcja Pracy) odkryła ostatnio pewne znaczące nieprawidłowości w rozliczaniu się przez norweskich pracodawców z polskimi pracownikami budowlanymi. »
Zmiany na bydgoskim rynku pracy
2008-02-19
Bydgoszcz może się poszczycić dużymi zmianami w obrębie urzędu mającego pełnić rolę doradczą dla osób chcących otworzyć własną działalność gospodarczą bądź bezrobotnych. »
Koniec szarej strefy dla niań?
2008-02-19
Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, zapowiada w rozmowie z gazetą "Metro", wyprowadzenie opiekunek z szarej strefy. »
Trybunał Konstytucyjny uznał, że 60-letni mężczyźni mają prawo do wcześniejszej emerytury
2008-02-19
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt noweli ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który zakłada, że 60-letni mężczyźni urodzeni przed 1949 r. po osiągnięciu 35-letniego stażu ubezpieczeniowego, będą mieli możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. »
Ruszył nowy portal internetowy Pracawsprzedazy.pl
2008-02-18
Ruszył kolejny profilowany portal z ofertami pracy. Po Jobspot.pl, portalu dla branży finanse i bankowość, przyszła kolej na Pracawsprzedazy.pl. »
Najgorsze i najtrudniejsze zawody w Polsce zdaniem internautów
2008-02-13
Wśród internautów przeprowadzono sondaż dotyczący listy zawodów i prac, które uważane są za dające mało satysfakcji, żmudne, trudne, wymagające specjalnych predyspozycji i odporności, zarówno fizycznej jak i psychicznej. »
Pomysły na nową edukację Minister Edukacji Katarzyny Hall
2008-02-12
W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad zmianami programowymi i organizacyjnymi w szkolnictwie ponadgimnazjalnym oraz w programie nauczania początkowego. »
XXV Seminarium z Cyklu Autorytety, 11 kwietnia 2008 r., Warszawa
2008-02-11
11 kwietnia 2008 r. w Hotelu Mariott w Warszawie odbędzie się XXV Seminarium z Cyklu Autorytety: Getting Things Done, czyli sztuka skuteczności w biznesie. »
Braki kadrowe w policji
2008-02-06
Polska policja boryka się z problemami kadrowymi. Brakuje ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy, a co więcej drugie pięć tysięcy szykuje się do opuszczenia szeregów policji. »
Chętnych do seminariów duchownych brak – młodzi wybierają biznes
2008-02-05
Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań zastanawia się, w jaki sposób zachęcić młodych ludzi do wstępowania do seminariów duchownych. »
Jak bardzo zapracowani są Polacy?
2008-02-04
Twierdzimy, że bardzo długo pracujemy, mamy problem z uzyskaniem w odpowiednim czasie urlopu, a codziennie siedzimy po godzinach. Mało kto przyczynę tych kłopotów znajduje w złej organizacji czasu pracy. »
Coraz więcej firm przyjaznych mamom
2008-02-04
Kobiety w Polsce coraz mniej chętnie decydują się na dzieci. Boją się, że gdy zajdą w ciążę stracą pracę lub nie wrócą na swoje stanowisko po powrocie z urlopu macierzyńskiego. »
Już nie tylko angielski ale czeski, słowacki, szwedzki i rosyjski
2008-01-31
Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej Polacy chcą uczyć się języków obcych naszych sąsiadów. Co raz popularniejszymi kursami stają się kursy języka szwedzkiego, czeskiego, słowackiego i rosyjskiego. »
Kary za porzucanie pracy
2008-01-31
Pracodawcy domagają się kar za porzucanie pracy przez pracowników. Polskie prawo nie przewiduje żadnych sankcji za nagłe i niewyjaśnione odejście pracownika z pracy. »
Bezrobotni zakładają własne firmy
2008-01-31
Dzięki dotacjom z urzędów pracy bezrobotni zakładają własne firmy. W ubiegłym roku prawie 45 tys. bezrobotnych otrzymało dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. »
Koniec z urlopem na żądanie?
2008-01-30
Pracodawcy proponują zmiany w prawie pracy, dotyczące zasad udzielania urlopów wypoczynkowych, w tym likwidację urlopów na żądanie. »
Polacy zaharowani
2008-01-29
Polacy pracują na pełnych obrotach. Nie mają czasu na odpoczynek. Polska należy do jednych z najbardziej zapracowanych krajów europejskich. »
Podwyżki dla egzaminatorów maturalnych
2008-01-29
Czy podwyżki dla egzaminatorów maturalnych zachęcą nauczycieli do sprawdzania prac maturalnych? Stawka za sprawdzanie jednej pracy maturalnej wzrośnie o 60 procent. »